+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Genel Site Kuralları

 1. #1
  Technical Admin EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe İsimli Üyenin Kullanıcı Resmi
  Üyelik Tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  7,619
  Beğendikleri
  307
  123 Mesajına 137 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  100

  Standart Genel Site Kuralları

  Genel Kurallar - 1 Haziran 2008

  Egitimcafe.com Kuralları, sitelerimizin etkin, verimli ve düzenli olarak kullanımını amaçlar. Yeni üyelerimizin bu site hakkında gerek duyacağı tüm kural ve bilgiler burada açıkça belirtilmektedir. Bu kurallar forumun genel çerçevesini çizmekte ve sizi bu kurallara uyma yükümlülüğü getirmektedir. Lütfen bu kuralları tam olarak okuyunuz. Üyelik işlemi gerçekleştiğinde bu kuralları kabul edeceğinizi unutmayınız.  Kullancı Kuralları

  * Site ve forum kullanıcıları, üye isimlerinde herhangi bir şekilde reklam içericek kelimeler ve/veya cümleler kullanamaz.Kullanıdığı takdirde yetkili Mod. tarafından uyarılarak değiştirilir.
  * Kullanıcılar site ve forum içerisinde kesinlikle argo içeren kelimeler kullanamaz.Kullanıldığı takdirde yetkili tarafından 3 uyarı mesajı ile uyarılır.Eğer hareket ve davranışlarda değişiklik yoksa üye site ve forumdan süresiz uzaklaştırlır.
  * Site ve forum içerisinde tartışma,rekabet ortamı yaratmak kesinlikle yasaktır.Eğer bu tür davranışlar içerisinde bulunan üyelerimiz olduğu taktirde yetkili tarafından konuları uyarılmadan silinir.


  Forum Dili

  Forum dili Türkçe'dir. Başka bir dil kullanmak çok önemli olmadıkça yasaktır.


  Üslup

  Türkçe'yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yazdığınız mesajlarda mümkün olduğu kadar herkesin anlayabileceği tarzda cümleler seçiniz; çünkü konu dahilinde herkes sizin kadar uzman olmayabilir. Büyük harfle yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve aşırıya kaçmadan, yalnızca bağırdığınızı ifade etmek için kullanın. Bunun yanında boş, anlamsız ve kısa mesajlar da yazılmamalıdır.


  Etik

  Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız. (Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışma başlatmayınız ve durumu özel mesajla forum yöneticilerinden birine bildiriniz.)


  Mesajlar

  * Forumun quote (alıntı) özelliği ve attachment (dosya ekleme) özelliği gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici küçük boyutlu imajlar dışında resim kullanılamaz.
  * Mesajlarda aleni olarak tartışma ortamı oluşturmak kesinlikle yasaktır. Ve bu konuda uyarı bile yapılmayacaktır. Böyle konular kilitlenebilir, silinebilir ve konuyu açan kişi uzaklaştırılabilir. Bu kuraldaki amaç; böyle bir mesajın kalitemizi düşürmesini engellemektir.
  * Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj ve site yöneticilerine soru gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları bildiriniz).
  * Veriden tasarruf etmek için, gereksiz özel mesajlarınızı lütfen silin.
  * Çok gerekli olmadıkça ardarda mesaj atmak yerine "Değiştir" özelliğini kullanarak gereksiz mesaj yığını oluşturmaktan kaçınınız.


  Özel Mesajlar

  Forumda kişisel olarak özel mesaj yolu ile içerik hakkında moderatörlerden bilgi talep edilemez. Gerek sitenin üye sayısı ve iş yükü ve gerekse aynı sorunlarla karşılaşanlara yardım maksadıyla lütfen sorunlarınızı ilgili forumlara yazınız.

  Rutin kontroller ile sürekli takip edilen özel mesajlar içinde bay yada bayan üyeleri rahatsız edecek durumlar olması reklam içerikleri argo küfür vb içerikli özel mesaj yazanlar süresiz forumdan uzaklaştırılırlar.


  Fikri ve Sanat Eserlerinin Paylaşımı

  Telif hakları MÜYAP ve benzeri şirketlere ait olan ses, görüntü, resim, film, fragman, video dosyası, şarkı ve bunlara ait formatlar ve paylaşım linkleri, bu dosyaları bilgisayara kaydetmeye yarayan p2p yazılımlar ve linkleri, indirme platformları ve benzeri tüm bilgilerin forumda yazılması, paylaştırılması ve dağıtılması yasaktır. Forum yönetimi bu tür mesajları derhal siler ve sorumlu üyeyi siteden uzaklaştırır.


  Siyasi içerik

  Sitemizde, yönetici yetkileri ve kısıtlamaları dahilinde etik ve üslub kurallarını aşmayacak şekilde siyaset tartışılmasına izin verilmektedir.


  Üye Adları - Görünen Adlar - Takma isimler

  * Site adresleri, posta adresleri,
  * Kutsal değerlere ait kelimeler,
  * Siyasi içerikli kelimeler,
  * Argo kelimeler kullanılamaz.
  *Saçma sapan anlamsız nick alanlar süresiz banlanırlar (aasdsff, 15111 gibi)
  İmzalar

  * İmzalarda kesinlikle reklam banner vb. ibareler kullanılamaz.
  * Dış imzalar yasaklama sebebidir.
  * İncitici ve aşağılayıcı imzalar kullanılamaz.
  * İmza fontları ile ilgili değişiklik yapılamaz.


  İletiler

  İletilerde önemli gördüğünüz bazı başlıkları büyük yazıtipi ile yazabilirsiniz.
  Mesajın tümü büyük harf yada kalın karakterde yayınlamaz.
  Linkleri görebilmek adına teşekkür etmek yada benzeri yazılar yazmak serbesttir.Anlamsız saçma sapan her mesaj silinir ve mesajı yazan süresiz siteden atılır.  Moderatör Yetkileri

  Sitede görev yapan moderatörler, gerekli gördüğünde yukarıdaki kurallara uymayan mesajlarda ve üye hesaplarında gerekli işlemleri yapmakta yetkilidir. Yukarıdaki kurallarda yeralmayan konularda takdir hakkı moderatörlerdedir. Önce özel mesaj ile uyarılırsınız. Gerekli değişiklileri yapmakla mükellef olursunuz.


  Özel Kurallı Forum Kategorileri

  Bu sitede bazı forum kategorileri Genel Forum Kuralları ile belirtilen kuralların dışında foruma ait FORUM ÖZEL KURALLARI içerebilir. Bu kurallar ilgili forumun en üst kategorisinde duyurulur ve üyeler bu forum kategorilerinde kaldığı sürece aynı zamanda FORUM ÖZEL KURALLARI'na uymakla yükümlüdür.


  Kişisel Bilgilerin Kullanımı

  Site üyeliği beraberinde bazı özel bilgilerinizin belli kurallar çerçevesinde kullanımını gerektirebilir. Bunlar:

  * E-postanız site duyuruları için kullanılabilir. Posta kutunuza düzenli olarak forum duyuruları gönderilebilir. Fakat e-postanız hiçbir üçüncü şahıs ile kesinlikle paylaşılmaz ve gizli tutulur.
  * Kişisel sitenizin internet adresi destek için sizden istenebilir. Burada amaç site ile ilgili sorununuzu çözmeye katkı sağlamaktır. Kişisel site erişim bilgilerinizi açıkça moderatör ibareli üyeler haricinde kimse ile paylaşmayınız.
  *Sitede kendinizi gizlemeye yönelik olarak üye adı olarak görünecek bir takma isim (nick) kullanımı tüm üyeler için önerilir. Kayıt formunda ve profilinizde bu takma adı görebilirsiniz. Bu takma adı moderatörlere başvurarak değiştirebilirsiniz.


  Forum İçerik Hakları

  *Bu sitede forum kategorilerine üye/moderatör/yöneticilerce gönderilen tüm yazı/döküman/resim ve diğer medyaların kaynak belirtilmedikçe tüm telif ve tasarruf hakkı Egitimcafe.com Forumuna aittir.
  *Kanunlara ve yasalara aykırı mesajlar mesaj sahibinin sorumluluğundadır.
  *Egitimcafe.com Forumunu kullanarak yada siteye üye olarak bu kuralları peşinen kabul ettiğiniz varsayılır

 2. #2
  Technical Admin EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe is a glorious beacon of light EğitimCafe İsimli Üyenin Kullanıcı Resmi
  Üyelik Tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  7,619
  Beğendikleri
  307
  123 Mesajına 137 Kere Teşekkür Edildi
  Tecrübe Puanı
  100

  Standart

  2015-2016 Dönemlerinde aynı kurallar geçerlidir. Sorularınız veya önerileriniz forum moderatörlerine yapabilirsiniz.

  ..Eğitim Fedakarlıktır..

  [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

  Sitemizde Moderatör Olmak isteyen Üye arkadaşlar [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Linkini Kullanabilirler. Lütfen Mesajınızda Yetkili Olmak İstediğiniz Bölüm veya Bölümleri Belirtiniz.